Raf Filesi

İş yerlerinde güvenlik amacıyla yaygın olarak kullanılan file, oldukça işlevsel bir üründür. %100 örme naylondan imal edilen raf emniyet filesi depolarda çokça tercih ediliyor. Emniyet filesi, raflarda stoklanmış ürünlerin düşmesini engeller. Bu durumda hem raflardaki ürünler korunmuş olur hem de ürünlerin düşmesi ile ortaya çıkacak muhtemel yaralanmalar engellenmiş olur. Filenin kullanıldığı depoda stoklanan ürünlerin ağırlığına göre, sahip olması gereken mukavemet değişmektedir. Bununla birlikte, genel kural olarak, emniyet fileleri hep sağlam olarak üretilir.

Raf Koruma Filesi Ne İşe Yarar?

Raf koruma fileleri, depolarda istiflenen kolilelerin düşmesini engellemek amacıyla kullanılır. Kolilerin düşmesi maddi kayıpların önüne geçtiği gibi yaralanmaların da önüne geçer.

Raf Koruma Filesi Özellikleri

Depolarda kullanılan raf koruma filesi bazı özelliklere sahip olmalıdır. File kendisinden beklenen işlevi ancak bu özelliklere sahip olmasıyla yerine getirir.

  • Naylondan imal edilen file, uv katkısıyla mukavemet kazanır
  • Filenin ip kalınlığı; ürün ağırlığına göre değişir
  • File ip kalınlığı; 4 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm olarak üretilir

Emniyet fileleri, genel olarak bu standart özelliklere sahip olarak üretilirler. File ip kalınlığı, muhafaza edeceği ürünün ağırlığına göre değişir.

Raf Emniyet Filesi Önemli midir?

Bir iş yeri için ürünün kalitesi kadar iyi muhafaza edilmesi de çok önemlidir. Bundan dolayı, firmalar ürünlerini stokladıkları depolarda güvenlik önlemleri alırlar. Bu önlemlerin en çok tercih edileni ise, raf emniyet filesidir. Raf emniyet fileleri, iki sebepten dolayı çokça tercih edilir. İlki, filenin yüksek mukavemete sahip olması ikincisi ise kolay bir şekilde kurulabilmesidir. Raf emniyet fileleri, naylondan imal edilmesi sebebiyle son derece sağlamdır. Bu sayede, ürünlerin raflardan düşerek zarar görmesini engeller.

Raf Koruma Filesi Seçimi

Profesyonel üretim yapan firmalar, ürünlerinin ve personelinin güvenliğini sağlamak adına, koruma filesi kullanmayı tercih etmektedirler. Firmalar bu yolla ürünlerini olduğu kadar olası kazalar sebebiyle ortaya çıkabilecek kazaların da önüne geçmiş oluyorlar. Firmalar, ürünlerinin ağırlığına göre; 4 cm, 10 cm, 12 cm veya 15 cm kalınlığa sahip fileleri tercih ediyorlar.